51

Antykoncepcja hormonalna

medycyna (33)Istnieje wiele metod zapobiegania ciąży, mniej lub bardziej skutecznych. Współczesna medycyna daje sporo możliwości, jednak zaobserwowano, że najczęściej wykorzystywane są tylko niektóre z nich.

Bardzo popularna antykoncepcja to tabletka dwuskładnikowa. Mimo, że medycyna proponuje także plastry, zastrzyki oraz inne środki zawierające hormony, pigułki są wybierane najczęściej. Ich działanie wykorzystywane jest także w różnych jednostkach chorobowych. Są one zwykle leczeniem pierwszego rzutu w przypadku torbieli czynnościowych jajnika, czy też endometriozy.

Medycyna i Kościół często nie zgadzają się ze sobą. Nie każdy jednak wie, że ta sama tabletka antykoncepcyjna, może służyć do zapobiegania niechcianej ciąży oraz leczenia różnych poważnych chorób. Ocena słuszności stosowania hormonów wymaga dość szerokiej wiedzy i obeznania w temacie, jakim jest medycyna. Bez orientacji na temat podstawowych mechanizmów i właściwości, ciężko jest wyrazić rzetelną opinię. Często pochopne sądy mogą okazać się nietrafione.

Podobne artykuły tematyczne o zdrowiu:

About the author:

http://kameralne-imprezy.eu/za/rozrywka