134

Dary medycyny naturalnej

??????????????????????????Wierzymy w lekarzy, w leczenie szpitalne, kiedy źle się czujemy, wolimy sięgnąć po tabletkę niż szukać pomocy w naturze. A przecież medycyna naturalna to wielka skarbnica produktów świetnie wpływających na nasze zdrowie i warto wiedzieć, jak je wykorzystać.

Wiele mówi się chociażby o dobroczynnym wpływie czosnku i cebuli. Mają one substancje, które działają podobnie jak antybiotyki. Kiedy zatem jesteśmy przeziębieni czy czujemy, że za chwilę coś nas rozłoży, warto profilaktycznie zjeść któreś z tych warzyw. Podobnie jest z witaminą c, którą możemy pozyskiwać z owoców i warzyw, a nie z tabletki. Medycyna naturalna zna wiele roślin pełnych tej witaminy, wystarczy tylko poczytać.
Ponadto co jakiś czas pojawiają się rośliny uznawane za modne, a jednak rzeczywiście mające ciekawe właściwości. Na przykład czystek czy ostropest. Medycyna naturalna już od dawna wskazuje na ważne składniki, jakie zawiera ostropest, które mają dobroczynny wpływ na naszą wątrobę. Czystek zaś wspiera naszą odporność.

Podobne artykuły tematyczne o zdrowiu:

About the author:

www.pelna-ksiegowosc.eu