158

Dlaczego warto liczyć na siebie?

medycyna (29)Wiele chorób wynika z naszego złego stylu życia. Skłonność do używek, takich jak alkohol czy papierosy, niewątpliwe zwiększa szansę zachorowania na nowotwór. W leczeniu niektórych nowotworów, nawet medycyna jest czasami bezsilna. Jednak w przypadku wielu jednostek chorobowych, w dużym stopniu sami ściągamy na siebie nieszczęście.

Powszechnie wiadomo, że nawet najlepsze leczenie, czy też najbardziej rozwinięta medycyna, nie będą tak skuteczne jak zapobieganie chorobom. Wiele zadań w kwestii profilaktyki należy do nas. To właśnie na sobie powinniśmy polegać. Dieta, unikanie używek, dużo ruchu- to z pozoru bardzo proste działania. Każdy człowiek może podjąć się troski o własne zdrowie.

Oczywiście jest wiele chorób, które nie wynikają z naszego złego prowadzenia się. Jednak, te z którym medycyna ma największy problem oraz są najczęstsze, wiążą się z używkami, nieprawidłową dietą i brakiem ruchu. Choroba niedokrwienna serca, cukrzyca typu drugiego czy też rak płuc- komponenta środowiskowa jest bardzo ważna.

Podobne artykuły tematyczne o zdrowiu:

About the author:

1 COMMENT

  1. dentysta warszawa cennik

    Kiedy będą na witrynie lepsze artykuły?

RELATED ARTICLES

Tags: Fotoprzekaźnik przeciwsobny, endoskop laryngologiczny sinutronic, Tynk mozaikowy Lakma, rozstępy biceps, Szamba Betonowe Lesko, vetrex-v90-alphaline, Stojaki na ulotki - Brooklyn, etykiety inspekcyjne na zamówienie, baront schody, zerwany triceps, Szamba Betonowe Brzozów

Podstawy geodezji inżynieryjnej Geodpis, Primacon taśmy transportujące, Umywalka Simas Evolution 53x45cm EVO15, geodeta Chełmża, Miska stojąca WC Catalano Zero 45 1VP4500, Miska stojąca WC Catalano Zero 55 1VP5500, Listwa oświetleniowa mardom mdb100, Dochodzenie odszkodowań górniczych Konin, separator koalescencyjne z bypassem, strefy klimatyczne PN-EN 12831:2006, depilacja laserowa n25, Miska wisząca WC Catalano Zero 55 1VS55N00