147

Dlaczego warto liczyć na siebie?

medycyna (29)Wiele chorób wynika z naszego złego stylu życia. Skłonność do używek, takich jak alkohol czy papierosy, niewątpliwe zwiększa szansę zachorowania na nowotwór. W leczeniu niektórych nowotworów, nawet medycyna jest czasami bezsilna. Jednak w przypadku wielu jednostek chorobowych, w dużym stopniu sami ściągamy na siebie nieszczęście.

Powszechnie wiadomo, że nawet najlepsze leczenie, czy też najbardziej rozwinięta medycyna, nie będą tak skuteczne jak zapobieganie chorobom. Wiele zadań w kwestii profilaktyki należy do nas. To właśnie na sobie powinniśmy polegać. Dieta, unikanie używek, dużo ruchu- to z pozoru bardzo proste działania. Każdy człowiek może podjąć się troski o własne zdrowie.

Oczywiście jest wiele chorób, które nie wynikają z naszego złego prowadzenia się. Jednak, te z którym medycyna ma największy problem oraz są najczęstsze, wiążą się z używkami, nieprawidłową dietą i brakiem ruchu. Choroba niedokrwienna serca, cukrzyca typu drugiego czy też rak płuc- komponenta środowiskowa jest bardzo ważna.

Podobne artykuły tematyczne o zdrowiu:

About the author:

1 COMMENT

  1. dentysta warszawa cennik

    Kiedy będą na witrynie lepsze artykuły?

RELATED ARTICLES

http://transport-towarow-warszawa.eu