112

Medycyna pracy

medycyna (38)W moim zawodzie należy robić badania okresowe co trzy lata. Często o tym zapominam i potem w pośpiechu szukam przychodni, gdzie znajduje się medycyna pracy. I różnie trafiam w tych poszukiwaniach, niestety czasem na lekarzy, którzy chyba nie powinni już dłużej pracować.

Moja praca wymaga operowania głosem, a zatem jedną z części moich badań jest wizyta u laryngologa. Niestety akurat w tej profesji trafiam wciąż na jakieś dziwne osoby czy sytuacje. Nie mam pojęcia, czy medycyna pracy zatrudnia specjalistów przygotowanych do wystawiania zaświadczeń czy też bierze kogoś bez zastanowienia, no ale jednak to chyba lekarz powinien coś wiedzieć na dany temat, a nie ja. A ostatnio spotkałam panią laryngolog, zadającą mi pytania, czy moja praca jest szkodliwa i co robię, by sobie pomóc.
Oczywiście nie upieram się, że wszędzie medycyna pracy jest obsadzona przez tego typu specjalistów, niemniej mam wrażenie, że jest to dziedzina traktowana najwyraźniej po macoszemu. A przecież jest bardzo potrzebna.

Podobne artykuły tematyczne o zdrowiu:

About the author:

Tags: baront schody, vetrex okna bielsko biała, busy do danii szamotuły, kubota l3200 cena, kinesiotaping bielsko biała, internorm okno kf410, Sieciowy amplituner AV Yamaha RX-A850, plisy Oświęcim, elwix torba, vetrex-v90-alphaline, Szybkoschnący Impregnat dekoracyjny zastosowanie

6es7521-1bl00-0ab0 sterownik, sprzedaż zagęszczarek nawrotnych i trójwałkowych, Umywalka Simas Arcade 37x28 cm AR035, gabloty ekspozycyjne - Paraga Centrum, osiem pomysłów na prezent dla kulturysty, Szybkoschnąca Lakierobejca do wnętrz film instruktażowy, wypożyczalnia igłofiltrów elastycznych, Pomoc medyczna w Niemczech Helper, Umywalka narożna Simas Arcade, wynajem igłofiltrów elastycznych, przenośniki Primacon, Umywalka Simas Flow 82x50cm FL20