29

Kobiece problemy

Kobiece problemy (9)Kobiece problemy ze zdrowiem intymnym to powszechne zjawisko. Kłopotów z tą sferą jest wiele, a dotykają one nie tylko dorosłe osoby, ale również nastolatki.
Do najczęściej spotykanych poważnych problemów ze zdrowiem należą między innymi takie choroby, jak endometrioza, mięśniaki czy policystyczne jajniki.
Inne bardzo częste komplikacje zdrowotne to infekcje intymne bakteryjne lub grzybicze. Chyba nie ma takiej kobiety, która nie doświadczyłaby przykrych dolegliwości z nimi związanych.
Z kolei kobiece problemy z seksem to najczęściej brak orgazmu, oziębłość seksualna i pochwica. Niektórzy pewnie sądzą, że te kłopoty nie są tak ważne, jednak okazuje się, że mogą one bardzo wpłynąć zarówno na samopoczucie fizyczne jak i psychiczne kobiety. Na pewno w takich przypadkach nie obejdzie się bez terapii seksuologicznej połączonej z psychologiczną. potrzebne będą również leki przeciwbólowe i przeciwlękowe.
Bardzo wiele kłopotów przynosi większości kobiet wejście w okres klimakterium czyli menopauzy. Pojawia się wtedy mnóstwo uciążliwych objawów. Z okresem przekwitania związany jest jeszcze jeden wstydliwy i dość popularny problem, a mianowicie nietrzymanie moczu.

Podobne artykuły tematyczne o zdrowiu:

About the author:

http://www.blaty-betonowe.eu