41

Zdrowie psychiczne

medycyna (43)Wiele poradników opisuje drogę do osiągnięcia pełni zdrowia psychicznego, przekazując zasadę piętnastu, dwudziestu czy stu kroków, które pomogą w znalezieniu szczęścia. Czy to w ogóle ma sens?

Zdrowie psychiczne jest traktowane jako dobrostan psychiczny, fizyczny i społeczny. Oznacza to, że zdrowa jest osoba, która czuje się dobrze w swoim otoczeniu, nie cierpi na poważne choroby fizyczne lub psychiczne oraz jest zadowolona z siebie.
Co na ogół doradzają poradniki? Polub siebie, myśl pozytywnie, nie zadręczaj się tym, na co nie masz wpływu? Niby w kółko to samo, tylko ubrane w inne słowa. A jednak nie do końca. Wszystkie te rzeczy naprawdę mają znaczenie. Trzeba lubić siebie, żeby móc w pełni docenić siebie, swoje możliwości i zadbać o potrzeby. Dlatego warto spojrzeć w lustro, uśmiechnąć się i powiedzieć: lubię siebie. Po prostu.
A co takiego, poza stresem, przyniesie rozdrapywanie spraw, na które nie ma się wpływu? Większość rzeczy, którymi przejmują się ludzie nigdy się nie wydarzyła! I warto o tym pamiętać.

Podobne artykuły tematyczne o zdrowiu:

About the author:

Tags: osb stopfire, szycie firan kędzierzyn, Fotoprzekaźnik przeciwsobny Sick, szkiełkowanie kraków, GAP Fakturowy BMW, rozstępy biceps, Stojaki na ulotki - Brooklyn, glutamina katowice, baront schody, pantomograf Gliwice, Sieciowy amplituner AV Yamaha RX-A850

Miska stojąca WC Catalano Zero 45 1VP4500, Fotoprzekaźnik przeciwsobny Sick, Umywalka Simas Arcade 37x28 cm AR035, Umywalka Simas Flow 88x50cm FL02, Szamba Betonowe Ropczyce, okna antywłamaniowe Radom Puławy, Podstawy geodezji inżynieryjnej Geodpis, armatura łazienkowa Dornbracht, salon kosmetyczny N25, Miska wisząca Catalano Zero 45 1VSV45N00, Tanie meble ogrodowe jak technorattan hitem na polskim rynku, Miska wisząca WC Catalano Star 1VSST00