47

Czego nie lubi nasza wątroba

medycyna (37)Na pewno wątroba nie lubi nadmiaru jedzenia, ale co komu zaszkodzi zależne jest od wieku i stanu zdrowia każdego indywidualnego człowieka. Osoba młoda o zdrowej wątrobie na pewno może sobie pozwolić na znacznie więcej niż osoba, której wątroba dawała już znać, że nie tak całkiem wszystko zniesie.
Generalnie wątroba nie bardzo lubi pokarmy tłuste, ciężkostrawne, smażone a zwłaszcza odsmażane potem jeszcze raz, gdyż tłuszcz jeszcze raz poddany obróbce cieplnej ulega niekorzystnym przemianom i bardzo trudno go strawić. Zarówno wątroba jak i inne narządy trawienne muszą się solidnie napracować, aby takie danie zostało dobrze strawione.
Najlepiej żeby każda osoba obserwowała siebie i poznała, co lubi a czego nie lubi własna wątroba. Dla jednych niedobrym pokarmem będzie mleko, a dla kogoś innego na przykład śledzie,?jeśli jedna k przesadzimy z jedzeniem (zwłaszcza podczas świąt jest takie niebezpieczeństwo) i poczujemy dyskomfort można wziąć leki rozkurczające lub napić się, wzorem naszych babć, ziółek (zwłaszcza dziurawiec i mięta pieprzowa są tu polecane).

Podobne artykuły tematyczne o zdrowiu:

About the author:

http://www.pozyczka-bez-bik-pozabankowa.eu